444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizcenin Hayatımızdaki Önemi

Daha iyi bir iş, kaliteli iletişim ve akademik kariyer için ingilizce bilmek zorunludur. Dünyanın hemen her köşesinde konuşulan evrensel bir dil olan İngilizce, mesleki ve kişisel hedefler için de gereklidir. 67 ülkenin resmi ve 27 ülkenin de ikinci resmi dili olan ingilizce öğrenmek, global anlamda ciddi avantajlar sağlar.

 

Yabancı Dil Bilmek İnsan Hayatında Yeni Kapılar Aralar

Kariyer yapmak ve elde ettiği avantajları değerlendirmek yabancı dil öğrenerek sağlanır. Günlük hayatımız içinde önemli bir yere sahip olan İngilizce, kişisel gelişimin yanı sıra iyi bir kariyer hedefi olanlar için de etkili bir şekilde kullanılmalıdır.

İnternet üzerinde en çok kullanılan dil olan ingilizce başarısı, eğlence ya da iş amaçlı olarak fark etmeksizin dünyanın her yerinde kesintisiz iletişim imkanı sunar. Uluslararası iş dünyasının da ortak dili olan ingilizce, başka pek çok dille ilişkili olarak büyüleyicidir.

Neden yabancı dil öğrenmeliyim sorusunun cevabı olan iletişimin önemi, giderek globalleşen dünyanın en temel ihtiyacı olarak karşımıza çıkar. İnsanların dünyanın neresinde olursa olsun tanışmasını, çalışmasını ve ortak noktada buluşmasını kolaylaştıran dil, hayatımız için ortak bir değerdir.

 

Popüler Kültürle İç İçe Bir Yaşam

İngilizce bilmek pek çok kapının aynı anda aralanmasını sağlar. Kişiye popüler kültürle yakın bir yaşam imkanı sunan dil, kişinin işverenler gözündeki değerini de artırır. Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim imkanı sunan İngilizce bilmenin önemi tartışılmaz bir gerçekliktir.

Bilgiye erişme fırsatı sunan bu özelliğiyle de hayatımız için vazgeçilmez olan İngilizce; ufku genişletir, hafızayı tazeler ve beynin sürekli meşgul olmasını sağlar. Dünya genelinde kabul görmüş bir dil olan İngilizce bilmenin önemi kişinin bulunduğu her ortamda fark yaratabilmesiyle dikkat çeker. Bakış açısını net bir şekilde ifade etmeye yarayan iletişim, aynı zamanda dünyaya açılan en önemli penceredir.

Duygu ve davranışların yanı sıra fikirleri de ifade etmenin en etkili yolu olan dil, hayatımız için en önemli kavramdır. Öğrenmeden sorgulamaya, kişisel gelişimden kariyer odaklı bir yaşama kadar her alanda ihtiyaç duyulan İngilizcenin önemi yeni nesil teknolojiler ve ihtiyaçlar göz önüne alındığında kendini daha net bir şekilde ortaya koyar.

İngilizcenin Öğrenmenin hayatınıza katacağı tüm fayda ve imkanlar için bir adım atın. British Time Dil Okullarının çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle yarattığı fark ile İngilizceyi rahat öğrenin.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN