444 84 63  |           |   ENGLISH

EĞİTİM SİSTEMİ

Avrupanın en iyi dil okulu seçilen British Time  7’den 70’e, herkese ve her yaşa göre eğitim programları ile  İngilizceyi kusursuz öğreten ve farklı kültürler ile iletişime geçirerek yaşadığımız dünyayı tanımanıza yardımcı olmaktadır. Kurumumuz, İngilizce ile aralanan kapıları açmanıza yardımcı oluyor.  

Konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde ve sadece İngilizce Eğitimi alanında faaliyet gösteren British Time, ‘Öğrenme Garantili’ özel eğitim sistemi ile öğrencilerini, dünyanın her yerinde, sınırları olmayan daha özgür ve keyifli bir yaşam ile tanıştırmaktadır.

British TIME Oxford ve Cambridge Üniversitelerinin dil öğretim sistemini esas almıştır. Bu sisteme göre İngilizce Elementary, Pre-ıntermediate, İntermediate, Upper intermediate ve Advanced olmak üzere 5 temel seviyeden oluşmaktadır. Genel İngilizce eğitimlerinde her seviye 100 ders saatiyle tamamlanmaktadır.

British TIME’ da eğitim görsel ve işitsel olmak üzere çağın gereksinimine uygun teknik donanım ile çeşitli ek materyaller de kullanılmaktadır. Normal ders programları haricinde konuşma kulüpleri, gramer kulüpleri ile etüt çalışmaları kursiyere ücretsiz olarak verilmektedir.

Eğitimimizin vazgeçilmez bir aracı haline gelen Akıllı tahtalar,  Eğitim programımızın önemli  bir materyali haline gelmiştir. Tüm dinleme, izleme vb aktiviteler Smart Board sistemlerimiz üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 Dört temel dil yeteneğinizin (konuşma – anlama , okuma – yazma) geliştirilmesi, İngilizce öğretiminde ve dolayısıyla da British TIME’ ta ana eğitimi oluşturmaktadır.  

Derslerimiz en fazla 14 ile 16 kişilik sınıflarda yapılır. British TIME ’da eğitimler, gramer ağırlıklı olan 1.ve 2. seviyelerde tamamen Türk öğretmenler 3.4.5. Seviyelerde ise Türk ve Yabancı öğretmenlerimiz eşit ağırlıkla eğitim vermektedirler.

Tüm kadromuz uzman, deneyimli,  pedagojik formasyona ve gerekli sertifikalara sahip Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşturulmuştur.

 
BAŞARI GARANTİSİ
 

Öğretim süreci boyunca sıkça sınav uygulamaları yapılmakta, olası bir başarısızlık karşısında öğrenciye bu başarısızlığın sebeplerine uygun alternatif çözümlerle yol gösterilmektedir. Bu tür öğrencilerimiz öncelikle telafi programlarına alınırlar. Çabalara rağmen sorun halen devam ediyorsa kur sonu beklenmeden öğrenci, kur başından başlar ve böylece öğrencinin başarısız geçebilecek zamanı kurtarılmış olur.

 Başarı takibi neticesinde Öğrencimiz telafi programlarına katılmış, verilen ödevlerini zamanında yapmış olup kur sonunda halen başarı gösterememişse, her kur için toplam devamsızlığı %10 u geçmedikçe o kuru ücretsiz olarak tekrar eder. Ücretsiz kur tekrarı garantisi her kur için ayrı ayrı geçerlidir.


ÖĞRETMEN KADROSU

Yabancı dil eğitiminde doğru rehber doğru öğretici çok önemlidir. Kendini yetiştirmiş ve öğretmenliği meslek olarak seçmiş öğretmenlerin başarılı bir eğitime ne kadar etki ettiğini herkes çok iyi bilmektedir. Eğitim kadromuz uzman, deneyimli, pedagojik formasyona ve gerekli sertifikalara sahip Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşmaktadır. İlk iki seviyede Türk öğretmenler, diğer seviyelerde ise Türk ve yabancı öğretmenler ile eğitim verilir.

KİTAPLAR VE DÖKÜMANLAR

Dersi keyiflendirmenin ve verimliliğini artırmanın yolu doğru kitap ve doküman seçiminden geçer. Bu konunun öneminin farkında olan BRITISH TIME her 5 seviyede de, CAMBRİDGE University press tarafından hazırlanıp yayınlanan “FACE to FACE” serisi ve bunun yanı sıra, takip edilen ders konularına paralel hazırlanmış gramer kitapları ve fotokopi şeklinde çalışma paketleri kullanılmaktadır.


X
WHATSAPP İLE SOR!