444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizce Seviyeleri

Yaşanan çağ açısından bakıldığında artık İngilizce öğrenmek tartışma götürmez bir noktaya ulaştı. Hangi yaşta olunursa olunsun güzel bir iş bulmak ve kariyer sahibi olabilmek için, İngilizce büyük öneme sahip. Burada önemli olan amaca uygun şekilde etkin materyaller ve profesyonel eğitmenlerle farklı İngilizce seviyeleri üzerinden en iyi desteği almaktır.


Özellikle İngilizce eğitimi için yurtdışına çıkmaya gerek olmadan, farklı sosyal aktiviteler ve yoğun pedagojik eğitim düzeyi eşliğinde, kurslardan eğitim almak mümkün. İngilizce kursu bünyesinde görev yapan eğitmenler hem yabancı hem Türk olarak yer almaktadır. Uluslararası çapta üniversite eğitimi görmüş; öğretim noktasında sertifika almış eğitmenler nazarında öğrenim gerçekleştirilmektedir.

 

Farklı Seviyelerde Üzerinden İngilizce Dil Eğitimi

Küresel iletişim çağında İngilizce artık dünyanın ortak dili haline gelmiş durumda. O yüzden vakit kaybetmeden doğru İngilizce seviyesi üzerinde, profesyonel düzeyde eğitim alma amacını benimsemek gerekmektedir. Geleceğe umutla bakmak ve kariyer basamakları tırmanmak için, farklı sebepler üzerinden İngilizceye başlanabilir. Dildeki sözcükleri ve dilbilgisi kurallarını etkin şekilde anlamanın yanı sıra, doğru sözcük telaffuzu ile etkin iletişim kurabilmek büyük öneme sahiptir.
 
Dilbilgisi ve kelime dağarcığı profesyonel eğitimle yükseldikçe, iletişim kurma becerisinin desteklenmesiyle beraber arzu edilen noktaya çıkılabilir. Üstelik dili öğrenirken farklı İngilizce seviyeleri üzerinden, bambaşka bir yaşam kültürünü benimseme şansı yakalanmaktadır. Önemli olan İngilizce seviyesini belirlemek ve buna uygun profesyonel eğitim almaktır.

 

İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

Doğru ve etkin bir İngilizce dil eğitimi alabilmek için temel kural dil seviyesini belirlemektir. Verim alınabilecek İngilizce eğitimi için, doğru sınıflarda ve uygun materyaller eşliğinde öğretime başlanılması gerekir. Destek alınacak İngilizce kursu bünyesinde eğitim danışmanları ve öğretmenler eşliğinde İngilizce dil seviyesi belirlenebilir. Yapılacak olan test aşamasında basit cümle ve soru kalıpları, farklı test ve paragraflar ile sayılar ele alınarak seviye ortaya çıkarılır. Genelde İngilizce eğitimi 5 seviyeden oluşmaktadır. Eğitim kursuna bağlı olarak farklı isimlerle kurlar adlandırılsa dahi, prensip olarak ortaktır.

 - Elementary seviyesi

 - Pre-intermediate seviyesi

 - Intermediate seviyesi

 - Upper-intermediate seviyesi

 - Advanced seviyesi

 Bu İngilizce seviyeleri ile beraber, Avrupa dilleri ortak çerçeve sınıflandırılması bazında harf olarak da ele alınabilmektedir. A1-A2 temel seviye olarak ele alınır. B1-B2 ise orta seviye kullanıcıdır. İleri düzeyde İngilizce bilenler için ise C1-C2 seviyesi belirlenmiştir.

 

Genel İngilizce Eğitimi

Sosyal yaşamı daha kolay hale getirmek, mesleki kariyer hedefine ulaşmak ve rahatlıkla dünyayı dolaşabilmek için, genel İngilizce eğitimi alınmaktadır. Bu eğitim konuşma, anlama, okuma ve yazma düzeyini günlük yaşamda arkadaş şekilde kullanabilme becerisi üzerine gerçekleştirilmektedir. Farklı kurlardan başlayacak bireyler, kurumsal hizmet anlayışıyla destek veren kurs bünyesinde, kısa sürede arzu ettiği noktaya ulaşabilmektedir. Tabii burada plan ve programlı şekilde uzman dil eğitmenlerinin kontrolü altında eğitimler sağlanmalıdır. Yoğun pedagojik İngilizce eğitimi, çağımız etkin materyalleri ve farklı sosyal aktivitelerle, İngilizce kültür ve becerisi yüksek noktaya çıkarılır.

 

Amaca Uygun İngilizce Seviyeleri

İngilizce öğrenimi farklı amaçlar altında değişik seviyelerle desteklenir. Örneğin genel İngilizce eğitimi sayesinde hem iş konusunda hem de yurtdışı eğitimi için ayrıcalık sağlanmaktadır. Aynı zamanda sosyal yaşamı kolaylaştırmak ve yurt dışı seyahatleri için büyük öneme sahiptir. Ayrıca İngilizce seviyeleri açısından farklı sınavlar ve eğitmen olabilmek için de grammer üzerinden destek verilir. Bu durum daha çok cümle kalıpları ve cümlenin öğe yapıları üzerinden sağlanmaktadır. Amaç ne olursa olsun mutlaka kurumsal bir anlayışla destek sağlayan, profesyonel dil kursu üzerinden hizmet almaya özen gösterilmelidir.

İngilizcenin Öğrenmenin hayatınıza katacağı tüm fayda ve imkanlar için bir adım atın.

British Time Dil Okullarının çeyrek asra yaklaşan tecrübesi ve yarattığı fark ile İngilizceyi rahat öğrenin.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN