444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizce Öğrenme'de Zorluklar

İngilizce Dünya üzerinde onlarca ülkenin resmi dili olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda Dünya’da en çok konuşulan diller listesinde nüfusa göre değerlendirildiğinde Çince’ den sonra 2. Dil olarak karşımıza çıkan İngilizce politika, eğitim gibi önemli alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir.

Türkiye’de yıllar geçtikçe İngilizce bilmenin önemi artmış ve bugün bir işe girerken dahi İngilizce bilip bilmediğimiz sorgulanmaktadır. İngilizcenin öneminin giderek artması Türkiye’de İngilizce öğrenim gereksinimini doğurmaktadır. Türkiye’de istenilen bir eğitim kurumuna girmek için dahi belirli bir düzeyde İngilizce bilinmesi şartı koyulduğu da bilinmektedir. Bu sebeple, İngilizcenin öğrenilmesi artık neredeyse zorunlu hale gelmektedir. İngilizce öğretimi devlet okullarında ve özel okullarında zorunlu ders olarak okutulsa da ne yazık ki doğru teknikler kullanılmadığı için istenilen düzeyde eğitim verilemiyor.

İngilizce öğrenme herkesin bir dönem büyük bir sorunsalı olsa gerek. İlkokulda başlayan İngilizce öğretimi ne yazık ki lisede de devam etmesine rağmen İngilizceyi bir türlü öğrenemiyoruz. Bunun sebebi olarak araştırmalar ezbere dayalı bir İngilizce eğitimini gösterse de ne yazık ki İngilizce eğitim metodu veya müfredatında bir değişiklik olmuyor. “İngilizce öğrenmek istiyorum“ diyenlerin en büyük sorusu elbette “İngilizce nasıl öğrenilir” olsa gerek. İngilizce dili Türkçe ’den farklı gramer yapısına sahip bir dil.
 
Bu nedenle İngilizce öğrenmeye başlamadan önce İngilizce harflerinin okunuşu bilmeli ve bağlamalarındaki seslendirmelerini öğrenmelisiniz. Daha sonra temel gramer yapılarını öğrenerek bir süre sonra zaman yapılarına geçebilirsiniz.
 
İngilizceyi öğrenmek için yapacağınız en büyük hata ise acele etmek olacaktır. Her gün saatlerce İngilizce çalışırsanız bir süre sonra sıkılır ve bırakırsınız.
 
Bu nedenle, İngilizce öğrenmeye baş koyduysanız ilk olarak sabah saatlerindeki boş olan belleğinizi değerlendirmenizi önerebiliriz. Gramer konularını mutlak suretle tekrar gözden geçirmeli ve püf noktaları mutlaka not almalısınız. Bazı zaman kalıplarında farklı kullanımlar olabildiği için reading de bunlarla karşılaştığınızda bocalayabilir metni anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Farklı zorluk derecelerindeki gramer testlerini çözün ve gelişiminizi yine reading okuyarak tekrar test edin. İngilizce öğrenmek için kitaplardan faydalanma konusu ise İngilizce öğrenme sürecinde çok önemli bir faktör.

Ya da Tüm detaylardan kurtularak tüm sorunları sizin için çözüme kavuşturan British Time Dil Okulları, çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle İstanbul daki tüm ingilizce kursları arasında fark yaratarak İngilizce öğrenmeniz için tüm engelleri kaldırıyor.

 

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0539 331 08 00 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0539 331 08 00 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN