444 84 63  |        |              |   ENGLISH

IELTS KURSU

IELTS KURSU

IELTS (International English Language Testing System) Nedir?       

IELTS, British Council, University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilen bir dil sınavıdır.

İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkedeki yüksek öğretim kurumları ve Türkiye’de bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak için ve  bunun yanı sıra bazı kurumlarda çalışanların İngilizce seviyesini ölçmek için kullanılan bir sınavdır.

IELTS' in Genel ve Akademik olmak üzere iki farklı sınavı vardır ancak yüksek öğrenim için geçerli olan  Akademik IELTS'dir. Kağıt üzerinde (Paper based) yapılan IELTS sınavı dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere 4 bölümden oluşur.

 

IELTS Sınavına Kimler Katılabilir?

IELTS sınavına İngilizce seviyesi ileri düzeye ulaşmış herkes katılabilir.

Öncelikle  üniversitelerine yabancı dilde devam edecek, yurt dışında eğitim alacak, yüksek lisans yapacak ve master programlarına katılacak öğrenciler tarafından tercih edilmekle beraber iş dünyasında da işe giriş, statü-maaş artışı ve  performans değerlendirmelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Yaş ayrımı olmamakla birlikte bu sınavda geçme veya kalma kavramı olmadığı için İngilizce seviyesi düşük olunsa bile katılabilinmektedir. 

 

Hangi kurumlar IELTS sertifikasını kabul eder

IELTS dünya çapında 135 ülkede 7.000'in üzerinde kuruluş tarafından kabul edilir. Bunların arasında; üniversiteler, göçmen büroları, devlet daireleri, meslek kuruluşları ve uluslararası şirketler yer almaktadır. 

 

IELTS sınavını ne sıklıkta alabilirim? 

IELTS sınavına istediğiniz kadar başvuru yapıp istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz.

 

IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur ? 

IELTS Sınavı ielts.org sitesinde belirlenen sınav merkezlerinde yine ielts.org daha önce adresinde ilan edilen tarihlerde iki oturum olarak uygulanır.

Başvuruların online gerçekleştirebilmesi için sınav ücretinin bankaya ödenmesi gerekmektedir. 

IELTS Online başvuru formunda sınav tarihi seçip, istenen kişisel bilgilerinizi doldurulduktan sonra sınav başvurusu ve sınava ilişkin tüm iletişim e-mail yoluyla gerçekleştirilmektedir.

 

IELTS Sınavının Süresi Ne Kadardır? 

Toplam test süresi 2 saat 45 dakikadır.  Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek bir seansta gerçekleştirilir. Konuşma testi ise en fazla 7 gün arayla olmak kaydıyla ayrı yapılır. 

 

IELTS Sınavının Sonuçları Kaç Yıl Geçerlidir ? 

Sınav Sonuç Belgeleri 2 (iki) yıl geçerlidir. Yıl içerisinde istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz. İstediğiniz sonucu kullanmakta özgürsünüz.  

 

IELTS Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanılmalıdır? 

Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin seviyesi yapacağımız seviye tespit sınavından en az Upper-Intermediate çıkmalıdır. 

 

IELTS Sınavında Geçerli , Yaygın Anlamda Kabul Gören Skor Nedir ? 

Adaylar 1`den 9`a kadar olan bir puanlama sistemiyle değerlendirilirler. Testin Listening, Reading, Writing and Speaking bölümleri için ayrı ayrı 0 ile 9 puan arasında bir puanlama yapılır. 

IELTS ‘e  göre her puanlama grubu farklı bir  İngilizce yeterlilik düzeyine karşılık gelir. 

Kabul gören skor başvuru yapılacak kurum ve kuruluşlara göre değişmekler birlikte genel anlamda 5,5 -7 arasını kapsamaktadır 

 

IELTS Yetkili Sınav Merkezleri

Adana
British Council Adana


Ankara
British Council Ankara

Ankara
IDP Turkey - IELTS Test Location


Bursa
British Council Test Venue (Bursa)


İstanbul
IDP Istanbul – IELTS Test Centre


İstanbul
British Council Istanbul (Test Centre)


İzmir
British Council Izmir (Test Venue) 

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN