444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İş İngilizcesi Kursu Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

İş dünyasında ilerlemenin kolay yollarından birisi de İngilizce öğrenmektir. İş dünyasında ilerleme amaçlı İngilizce öğrenimi, ilk başlarda zor gözükebilir. Ancak planlı ve disiplinli bir çalışmayla, bu konuda önemli adımlar atılabilir. Kendinizi geliştirdiğiniz esnada, iş İngilizcesi öğrenerek, kariyer basamaklarını çıkmaya başlayabilirsiniz.
 
Kafanızda, iş İngilizcesi öğrenimi nasıl olur gibi sorular varsa, sizler için hazırladığımız ipuçlarını uygulayarak, ilerleyebilirsiniz. Pratik ve kolay iş İngilizcesi hakkında bilmeniz gerekenler ile bazı farklı yöntemlerle algılama biçimlerinizi değiştirebileceğiniz bu süreçle ilgili detayları sizler için listeledik.


İş İngilizcesi Sadece İş Yerinde Geçerli Değil
 
İş İngilizcesi öğrenme çabasında olan bireylerin birçoğu, kullanılan terimlerin sadece iş alanında olduğunu sanırlar. Sanılanın aksine, bu İngilizce kişinin günlük yaşantısında yararlı içeriklere sahiptir. Bu nedenle iş İngilizcesi öğrenmek için gerekenler esasında genel İngilizce kalıplarından çok farklı değil. Genel İngilizce için yapılan günlük alıştırmalar, iş İngilizcesi öğreniminde uygulanabilir.

Radyo ve haber kanalları, finans kaynaklar iş İngilizcesi için takip edilmesi gerekenler arasında yer alabilir. Radyo ve TV kanallarından iş dünyasında kullanılan kalıp kelimeleri alıştırma şeklinde uygulamaya başlayabilirsiniz. Aynı şekilde, yabancı kaynakların ilgili alanları takip edilmesi gerekenler listesinde yer alabilir.


İş İngilizcesi Öğrenmek İçin Bilinmesi Gerekenler Neler?
 
İş İngilizcesi öğrenmek için bilinmesi gereken konular hakkında, pek çok insan aynı hataya düşer. Genel İngilizceden çok daha ağır ve farklı olduğu düşünülerek, çeşitli arayışlara girilir. Oysa ilk yapılması gereken genel İngilizceyi tamamen kavramaktır. Kişi, kendisini ifade edebilecek seviyeye ve karşıdakini anlayabilecek noktaya geldikten sonra, ilerleme sağlaması daha kolay olabilir.
 
Yukarıda değindiğimiz üzere bilinmesi gereken konular hususunda, İngilizce kaynaklar takip edilebilir. Özellikle yabancı finans kaynakları, İş İngilizcesi hakkında öğrenme aşamasında olan bireylere önemli veriler sunabilir. Öğrenme amacındaki kişi, kendisini bu şekilde rahatça geliştirme imkanı bulur ve bu alana hakim olmaya başlayabilir.
 
- İş İngilizcesi hakkında yanlış bilgilere inanmamalısınız. İngilizce öğrenimi kolay olduğu gibi iş İngilizcesi için ekstra performans gösterilmesine gerek yoktur.
 
- Uzmanlarla çalışılması şart. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler işin uzmanı olan kişiler hakkında araştırmalar yapmalı ve doğru kaynaklardan beslenmeye çalışmalıdır.


İş İngilizcesinde Püf Noktalar

Başvurduğunuz iş yerinin sizin için çok önem ifade ettiğini bilmelisiniz. İş yerinde kullanılan İngilizce kaynaklar varsa web sayfasının İngilizce desteği araştırma konusu yapılabilir. İş İngilizcesi hakkında bilgi sahibi olmayı amaç edinen bir kişi, şunlara mutlaka hakim olmalıdır.
 
- Genel İngilizce öğrenildikten sonra başvuru esnasında, İngilizce tanıtım yerinde akıcı ve profesyonel dil kullanılmalıdır. Başvuracağınız alanla ilgili detaylıca kaynak araştırması yapmanız, çalışma alanlarının ne olduğu, İngilizcenin hangi sıklıkla kullanıldığı araştırmalarınızın bir parçası olabilir.
 
- İş İngilizcesi eğitimi alıyorsanız bilinmesi ihtiyaç olan konuları atlamamalısınız.
 
İş İngilizcesi, yüksek sesle çalışılabilir. Bunu mutlaka uygulamanız gerekecektir.

 

Ufak Hatalar Sorun Olmamalı
 
Birçok kişi, iş dünyasının fantastik ortamına girdiğinde, çeşitli zorlanmalar yaşar. Farklı terimler, kişinin anında sıkılmasına veya bırakmasına yol açabilir. İş İngilizcesi öğrenimi için gerekenler konusunda, azimli olmayı unutmamalısınız. Yapacağınız disiplinli bir çalışmayla sadece birkaç ay içerisinde bu alanın uzmanı haline dönüşebilirsiniz. Yapacağınız ufak gramer hataları, yazım dilinde akıcı olamama sorunları sizi yıldırmamalıdır.
 

Hayatınıza İngilizceyi Almalısınız
 
İş İngilizcesinin terimlerine hakim olmak için bilinmesi gereken ilk nokta, İngilizcenin her alanda kullanılmasıdır. Örneğin, öğrenme aşamasında mümkün olduğu kadar İngilizce haberler takip edin ve mümkünse İngilizce konuşacağınız birilerini bulun. Bilinmesi gereken diğer husus iş İngilizcesinin tekrar edilerek öğrenmesidir. Tekrar etmediğiniz anda, iş gelişen ve değişen iş İngilizcesi dünyasından uzak kalabilirsiniz.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN