444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizce Öğrenmek İçin Kursa Gitmek Şart Mı ?

Dil öğrenmek, zannedildiği kadar basit bir konu değildir. Her dilin kendi kuralları ve işleyiş şekli mevcuttur. Profesyonel biçimde bir dili öğrenmek, bunun eğitimini almayı gerektirmektedir. Bu nedenle İngilizce kurslarına gitmek, önem taşımaktadır.

 

İngilizce Kurslarına Gitmenin Önemi

İngilizce, bugün tüm dünyada konuşulan bir dildir. İngilizceyi akıcı ve kusursuz konuşmak, dilin bazı kurallarını öğrenmeyi gerektirir. Kuralları öğrenmek ise yalnızca iyi bir eğitimle sağlanır. British Time İngilizce kursu dili tüm ayrıntılarıyla öğretir. Çünkü British Time ingilizce kursunun eğitmenleri alanında uzman kimselerdir. Bir dili konuşmak ve bu dili öğretmek aynı şey değildir. Günümüzdeki British Time İngilizce kursu öğretmenleri dil öğretme teknikleri konusunda gerekli yetkinliğe sahiptir. Dolayısıyla bu British Time İngilizce Kursuna gitmek, konuya profesyonel yaklaşmak demektir.

İngilizce eğitiminde, öncelikle kişinin dil seviyesi esas alınır. Verilen kurs programı bu seviye dahilindedir. Örneğin yeni başlayan kimselere önce temel kavramlar öğretilecektir. Ancak belli bir seviyedeki kurs programı daha detaylı bilgileri aktarır. İlerleyen seviyelerde akademik ingilizce bilgileri öğretilmektedir. Tüm bu bilgiler dile hakim olmanın kurallarıdır.

 

İngilizce Kurslarındaki Eğitimler

British Time ingilizce kursu öğrenilen bilgileri pratik yapma imkan ve ortamı sunmaktadır. Aksi halde kullanılmayan bilgiler, unutulmaya mahkumdur. Dil öğrenmek isteyenler, bu kuralı unutmamalıdır. Kurs ortamında öncelikle konuya ilişkin bilgiler aktarılır. Sonrasında öğrenilen bu bilgilerle cümle kurma ve konuşma çalışması yapılır. Yapılan pratikler, bilgilerin daha hızlı öğrenilmesine yardım eder. Aynı zamanda bilgileri kalıcı biçimde öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir.

Günümüzde ingilizce eğitimleri görsel ve işitsel öğelerle desteklenmektedir. Derslerde öğretilen konular, film ve videoların izletilmesiyle desteklenir. Ayrıca dinletilen kayıtlar, sözcüklerin söyleniş biçimlerini duyma yönünden değer taşımaktadır. Bu açıdan bakılınca kursa gitmek profesyonel bir eğitim demektir.

 

İngilizce Kursunun Katkıları

İyi bir ingilizce kursu bir dilin tüm detaylarını öğrenmeye yardımcıdır. Çünkü kurs size kendi başınıza kavrayamayacağınız bilgileri aktarır. İngilizce öğrenmek bazı püf noktaları kavrandığında hayli kolaydır. Fakat bunların kavranması, ancak kursa gitmek ile sağlanır. İngilizcenin hayli köklü ve kesin kuralları vardır. Bunların yerleşmesi kurs programındaki eğitim ve pratikle desteklenmektedir. Bu bilgilerden hareketle, kursa gitmeden dilin öğrenilmesi çoğu zaman mümkün olmaz. İyi bir kursla, İngilizceyi gereken biçimde öğrenebilirsiniz.

İyi bir ingilizce eğitimi için British Time Dil Okulları size yeter. Çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle İngilizce öğrenmenin önündeki tüm engelleri kaldırıyor.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN