444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizce Başlangıç Kurslarının İçeriği ve Önemi

Uluslararası iletişim dili olarak kabul gören İngilizce, günümüzde dünyanın birçok ülkesinde konuşuluyor. Bu durum, İngilizce öğrenmeyi bir gereklilik haline getirdi. İngilizce bilmek, kişinin kariyerinden sosyal yaşamına kadar birçok alanda avantaj olarak kabul edilmektedir. Ancak İngilizceyi öğrenmek alınan iyi kalitedeki bir eğitimle sağlanmaktadır.

İngilizce Kursumuz tarafından sağlanan İngilizce eğitimleri, profesyonel yöntemleri içermektedir. Uzman öğretmenler eşliğinde, modern yöntemler kullanılarak verilen bu eğitim, tüm seviyeleri içermektedir.

 

Başlangıç Seviyesi İngilizce Eğitimi

İngilizce eğitiminin en doğru yöntemi, kişinin bilgilerine göre sunulan eğitimdir. Daha önceden hiç İngilizce eğitimi almamış olan kimseler başlangıç seviyesindeki kurslara alınmaktadır. Bu kurslar aynı zamanda çok az seviyede İngilizce bilgisi olanları da kapsamaktadır.

Dil Okulumuz tarafından sunulan İngilizce kursları, sizlere en verimli eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Bunu sağlamak adına öğrencilerin İngilizce seviyesini belirlemek, esastır. Bu sayede, aynı seviyede eğitime ihtiyaç duyanlar için özel sınıflar açılmaktadır.

Yapılan belirlemede başlangıç seviyesinde olduğu belirlenen öğrenciler, öncelikle temel kavramlarla eğitime başlatılmaktadır. Bu kavramlar, kişinin kendisini tanıtması, tanışma seviyesindeki diyalogları gerçekleştirmesini içermektedir. Temel kavramlardan sonra öğrencilere basit İngilizce dilbilgisi konuları aktarılmaya başlanır.

 

Başlangıç Seviyesi için Özel Yöntemler

Günümüzde İngilizce başlangıç eğitimi, oldukça renkli metotları içermektedir. Buna göre ezbere değil de diyalog kurmaya yönelik eğitimler esastır. Öğrenciler böylelikle, daha akılda kalıcı biçimde temel kavramları öğrenmektedir.

Dil okulumuz aracılığı ile sunulan başlangıç eğitimleri görsel ve işitsel öğelerle desteklenmektedir. Derslerde öğrencilere bazı videoların izletilmesi, ses kayıtlarının dinletilmesi, eğitimlerin etkili olmasını sağlamaktadır. Bu yöntemlerle öğrenciler, ana dili İngilizce olan kimselerin günlük konuşmalarını duyabilir. Sözcüklerin telaffuzlarını inceliğiyle öğrenebilir, cümle şekillerini canlı şekilde anlayabilirler.

Tüm bu yöntemlerle verilen başlangıç kursları, derslerin daha eğlenceli bir ortamda geçmesini sağlar. Öğretmenler ve öğrenciler arasında geçen konuşma çalışmaları, öğrencilerin pratik yapma yeteneğini arttırır. Bu sayede verimli ve keyifli bir eğitim ortamı elde edilmektedir.

 

Başlangıç Seviyesinin Önemi

Bir dil eğitimine başlanırken, ilk alınan bilgiler çok değerlidir. Bu bilgilerin gereğine uygun şekilde alınması, ileri düzey eğitimin de başarısını yükseltir. Öğrencilerin başlangıç bilgilerini kalıcı şekilde öğrenmesi, üzerine gelecek bilgilerin sağlam bir temele oturmasını sağlar.

İngilizcede dilimizin aksine, devrik bir cümle yapısı mevcuttur. Bu yapı, tüm zaman kalıplarında değişmez. Başlangıç düzey kurslar, bu yapının kavratılmasını sağlamaktadır. Öğrenci başlangıç düzey eğitimde fiilin cümlenin hangi kısmında kullanılacağını, öznenin nerede bulunacağını mutlaka bilmelidir. Çünkü bu kural, hangi düzey olursa olsun değişmez bir kuraldır.

İngilizce öğrenmede zorlanmanın asıl nedeni, bu cümle kalıplarına alışmamaktır. İngilizce Kursumuzda görev yapan uzman öğretmenler, başlangıç düzey eğitimde bu konulara ağırlık vermektedir. Pratik yaparak, modern yöntemler uygulanarak, bilgilerin yerleşmesi, kursun en büyük hedefidir.

 

Başlangıç Seviyesinin Kazanımları Nelerdir?

İngilizce, dünyanın en geniş kapsamlı dillerinden biridir. Bu dili öğrenmek ve akıcı konuşmak, birçok eğitim aşamasından geçmektedir. Dil Okulumuz tarafından verilen başlangıç kursları, bu dile sağlam bir adım atmayı sağlamaktadır.

Başlangıç kursları öğrencilere günlük konuşmalardaki temel kavramları öğretmektedir. İsim söylemek, mesleğini tanıtmak, karşıdaki kimseyi tanımak adına bazı soruları sormak gibi konular öğretilmektedir. Bazı kelimelerin öğrenilmesi ve bunları cümlede kullanmak başlangıç kursları kapsamındadır.

Başlangıç eğitimi kapsamında öğrencilere gün, hafta ve yıl gibi zaman kavramları aktarılır. Aile ilişkileri, sosyal statüler gibi konular öğretilir. Bazı basit soru kalıpları başlangıç kursları kapsamında öğrenilmektedir. Bunlar, İngilizcenin en temel bilgileridir. Sonrasında gelen ileri seviye kursları ile bu bilgilerin pekiştirilmesi söz konusudur. Eğitimler hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Ya da Tüm detaylardan kurtularak tüm sorunları sizin için çözüme kavuşturan British Time Dil Okulları, çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle İstanbul daki tüm ingilizce kursları arasında fark yaratarak İngilizce öğrenmeniz için tüm engelleri kaldırıyor.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN