444 84 63  |        |              |   ENGLISH

İngilizce Kurslarının Hayatımızdaki Yeri

İngilizce, günümüzde dünyada yaklaşık 2 milyar insanın kullandığı bir dildir. Aynı zamanda uluslararası iletişim dili olarak kabul görmektedir. İngilizcenin sahip olduğu bu nitelik, bu dili öğrenmeyi zorunlu kılmaktadır. Dolayısıyla yaşamınızda İngilizcenin ve ingilizce kurslarının yeri önemlidir.

 

İngilizce Kurslarının Kazandırdıkları

İyi bir ingilizce kursuna gitmek, dili kısa zamanda öğrenmeyi sağlamaktadır. Çağımızda dil öğrenim teknikleri sürekli gelişmektedir. Buna göre, artık çok daha pratik öğrenim sistemleri mevcuttur. Dil öğrenimi eskiden olduğu gibi ezbere dayalı biçimde gerçekleşmiyor. Bunun yerine yeni sistemler, pratik yapmaya dayalı bir öğretimi benimsiyor. Gidilen İngilizce kursları, öğretilen bilgileri anında uygulayarak kalıcı kılıyorlar. Eğitim sırasında izletilen videolar veya filmler de eğitimi desteklemektedir. Ayrıca dersleri daha eğlenceli hale getirecek birçok aktivite yapılmaktadır. Bu uygulamalar, yeni bir dil öğrenmeyi keyfe dönüştüren etkenlerdir. Bu nedenle İngilizce kursları kolaylıkla dili öğrenmeye yardım etmektedir.

 

İngilizce Kurslarının Nitelikleri

Açılan ingilizce kurslarında, kişinin sahip olduğu bilgi dahilinde sınıflar bulunmaktadır. Örneğin İngilizceye yeni başlayan kimselerin sınıfı ayrıdır. Biraz İngilizce bilgisine sahip olanlar da ayrı bir sınıfta eğitim alır. Bu durum, eğitimi kolaylaştırmaktadır. Hatta İngilizce, çok farklı alanlara sahiptir. İngilizceyi konuşan ama bunu akademik boyuta taşımak isteyenler olabilir. Kurslarda açılan sınıflar, bu talepleri de karşılamaya yöneliktir. Akademik İngilizce, İş İngilizcesi gibi farklı alanlarda eğitim verilmektedir. Bu alanlar İngilizce kursları eğitimlerinin daha verimli olmasını sağlar. Böylelikle herkes ihtiyacına uygun eğitimi alabilir.

 

İngilizce Kurslarının Avantajları

Bir ingilizce kursu, yaşamda çok sayıda avantaj sağlar. Bir kurs programını başarıyla bitirmek, sertifika sahibi olmayı sağlar. Kurslardan alınan sertifikalar, kişilerin iş yaşamına olumlu etki eder. Günümüzde iş başvurularında yabancı dil bilgisi değerlendirilmektedir. Ayrıca bu sertifikalar, yurt dışında iş bulma adına fayda sağlamaktadır. Yurt dışında eğitim almak isteyenlerin de İngilizce bilmesi mutlaka istenir. İngilizce kursları ile alınan sertifikalar, İngilizce bilgisinin kanıtı niteliğindedir.

İngilizce kursları yalnızca iş dünyası ve akademik alana fayda sunmaz. Bu kurslardan alınan eğitimin sosyal yönde de faydası vardır. Bu sayede farklı kültürlere mensup kimseler tanımak mümkündür. Öğrenilen dille yeni dostluklar, arkadaşlıklar edinilebilir.

British Time Dil Okulları sizi sınırı olmayan bir dünya ile tanıştırıyor.  Çeyrek asra yaklaşan tecrübesiyle İngilizce öğrenmenin önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz.

Size bir telefon kadar yakınız. 444 84 63 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilir, 0533 157 93 05 whatsapp hattından bize yazabilir dilerseniz de 0533 157 93 05 sizi aramamız için bize sms atabilirsiniz.

ŞUBELERİMİZ
X
BİZİ ARAYIN