2017-2018 ÖĞRETİM DÖNEMİ AVANTAJLI ERKEN KAYIT İMKANI
2017-2018 ÖĞRETİM DÖNEMİ AVANTAJLI ERKEN KAYIT İMKANI
20.YILA ÖZEL İNDİRİM KAMPANYASI
20.YILA ÖZEL İNDİRİM KAMPANYASI
ÜNİVERSİTELİLER SİZE ÖZEL İNDİRİMLER BRITISH TIME'DA!
ÜNİVERSİTELİLER SİZE ÖZEL İNDİRİMLER BRITISH TIME'DA!
ÖĞRENME GARANTİLİ İNGİLİZCE EĞİTİMİ
ÖĞRENME GARANTİLİ İNGİLİZCE EĞİTİMİ
SEVİYENİZİ ÜCRETSİZ ÖĞRENİN
SEVİYENİZİ ÜCRETSİZ ÖĞRENİN
BURADASINIZ » EĞİTİM SİSTEMİ » AKTİVİTELER

AKTİVİTELER


"İngilizce biliyorum" diyebilmenin en büyük gereklerinden biri de, edinilmiş bilgileri kullanabilmek, bir başka deyişle öğrenilenleri "gerçek bilgiler"olarak hayata geçirebilmektir. Öğrencilerimize daha fazla pratik yapma imkânı yaratabilmek ve böylece İngilizceyi daha fazla tanıyıp kavrayabilmesine, daha fazla deneyim kazanabilmesine ve öğrendiklerini daha iyi pekiştirebilmesine fayda sağlayabilmek için çeşitli aktiviteler düzenlemekteyiz. Bu aktiviteler Speaking Club (Konuşma Kulübü), Grammar Club (Gramer Kulübü), Reading Club (Okuma Kulübü), Cinema Club (Sinema Kulübü) ve Make-Up CLUB (Randevulu Telafi) olarak düzenlenmektedir.

1) SPEAKING CLUB

Öğretmenlerimizle gerçekleştirilmekte olan "speaking club" aktivitelerimiz, bir anlamda doğal dil laboratuarı vasfını koruyarak öğretimimizin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. "Speaking club"lar öğrencilerimizin teorik bilgilerini pratiğe dökebilmelerini sağlamak amacıyla güncel konular üzerinde konuşma-tartışma imkanı sağlar, öğrenciler ders ortamı ve stresinden uzak, hata yapma korkusu taşımadan sıcak ve samimi bir ortamda konuşabilir, dinleyebilir, İngilizce iletişim becerilerini geliştirebilirler.

2) GRAMMAR CLUB

Kurumumuzda, tüm seans öğrencilerinin ayrı ayrı katılabilecekleri saatlerde "grammar club" aktiviteleri yapılmaktadır. Öğrenci ders kaçırdığı ya da derste görmüş olduğu konuyu pekiştirmek istediği durumda bu aktivitelerimize katılarak eksiklerini telafi etme şansına sahiptir.

3) READING CLUB

BRITISH TIME, her seviyeye uygun kitap, dergi, gazete ve çeşitli yazılı metinler sunarak, öğrencilerin okuma-anlama yeteneklerini ve kelime dağarcıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

4) CINEMA CLUB

Hem sosyal bir aktivite hem de önemli bir öğrenme yolu olarak "cinema club" BRITISH TIME'in öğrencilerine sunduğu önemli bir ayrıcalıktır. Önceden hazırlanmış okuma parçalarına ve konuda geçen kelimelere/deyimlere göz atmış öğrenciler, orijinal İngilizce seslendirme ve İngilizce alt yazılarla dvd formatında film izlerler, izledikleri filmlerden sonra yapılan test ve tartışma uygulamaları sayesinde kendilerini geliştirebilirler.

5) MAKE-UP CLUB (RANDEVULU TELAFİ)

Eğer öğrencimiz kaçırmış olduğu dersi telafi etmek için "grammar club" aktivitelerine katılma fırsatı bulamıyorsa, kendine uygun olan başka bir zamana randevu alıp kaçırmış olduğu veya zorlandığı konunun eksiklerini öğretmenimizle birebir çalışarak tamamlayabilme olanağını bulabilir.

SİZİ ARAYALIM